top of page

AHŞAP KOL SAATLERİ SUYA KARŞI DAYANIKLI MI?

Ahşap bir saat almaya karar verdiniz ve aklınızdaki en önemli sorulardan biri saatin su geçirmez olup olmadığı. Şimdi bu soruya cevap vereceğiz. Derinliğe karşı direnç, aynı zamanda atmosferik basınç birimi olan bar olarak ölçülür, buna ATM denir. Svenn Ahşap Saatlerin direnci 3 ATM'dir. Svenn Ahşap Saatler sıçramaya dayanıklıdır, saatinizle ellerinizi yıkayabilir, balık tutmaya gidebilir ve yağmurlu havalarda yürüyebilirsiniz.

Ahşap saat ve su geçirmezlik kelimeleri bir araya geldiğinde, ahşabın doğasının su ile temasta bir sorun olabileceğinden şüphelenilir. "Ahşap kol saatimle yağmurda yürüyebilirim" veya "Ahşap kol saatimi ellerimi yıkarken saatimi sudan sakınmam gerekiyor mu?" Korkmayın, eğer öyle olsaydı, son zamanlarda çok popüler ve moda olan ahşap saatlerimizle bu pazarda bir yer alamazdık :) Svenn Ahşap Saatler olarak, suyla temas hassasiyetini minimuma indirgemek için bazı önlemler alıyoruz, üretim sırasında ve sonrasında ahşap saatlerimizin her bir kısmına özenle özel ısıl işlem prosesinden geçiyor ve ahşabın nem alma ihtimali ortadan kalkıyor. Bu önlemler alınmamış olsaydı korkmakta haklıydınız.

Kol Saatleri İçin Suya Dayanıklılık Standartları 50 metre işareti, saat dalışını 50 metre derinliğe kadar kullanabileceğiniz anlamına gelmez. ATM standartları saatinizdeki statik basıncı ifade eder. Yüzme ve dalış için uygun saat 200M-1000M olarak işaretlenmiştir, bu da saati su altında kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Suya dayanıklılık birimi ATM veya Metre olarak adlandırılır, bu da saatin laboratuvar koşulları altında test edildiği ve testleri kısa bir süre ve sadece belirli derinlikte geçtiği anlamına gelir. Kullanım sırasında gerçek su basıncı statik basınçtan yüksektir. Bu nedenle, test edilmiş ve onaylanmış bir su geçirmez ahşap saat satın almak sürdürülebilirlik ve kullanıcı memnuniyeti için önemlidir.Ahşabın suya dayanıklılık özelliğini artırmak için üretim sürecinde tüm ahşap parçalara tavlama işlemleri uygulanır. Başka bir koruyucu eylem, ahşabı suya karşı daha dayanıklı hale getirmek için son üretim süreci olarak Tung yağı uygulamasıdır. Bu işlemler ahşapta nem hassasiyetini azaltır ve bu üretim yöntemleri tüm Svenn ahşaplarına uygulanmıştır. Bu şekilde, saatteki su sıçraması herhangi bir sorun yaratmaz.Ahşap saat bu koşullar göz önüne alındığında kullanıldığında, uzun ömürlü bir yapıya sahip olacaktır. Ahşabın doğal bir yapıya sahip olduğuna dikkat edilmelidir.

Svenn ahşap saat taktığınızda erkekler ve kadınlar için su geçirmez ahşap saatler sayesinde ellerinizi güvenle ve endişe duymadan yıkayabilirsiniz.

Bu makale konusundaki sorularınız için info@svenn.co iletişim adresimize mail gönderebilirsiniz.

* Dayanım standartları ile ilgili bilgi Wikipedia üzerinden alınmıştır.

5 görüntüleme0 yorum
bottom of page